Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Techland Fantasy Expo 2013 - relacja!

Dodano dnia 16-10-2013 22:32

Artykuł

Techland Fantasy Expo 2013 jest pierwszą imprezą związaną z fantastyką i grami komputerowymi, którą kojarzę. Był to zarazem pierwsze wydarzenie medialne, w którym mogłem uczestniczyć, jako dziennikarz z wykształcenia i powołania. Było epicko! Szczegóły poniżej.

TFE 2013 jest w ogóle pierwszym tego typu konwentem sygnowanym marką Techlandu. Czy będzie to impreza cykliczna? Po ilości ludzi, jaką odwiedziło budynek IASE w niedzielę 13 października 2013 roku można sądzić, że będzie to impreza cykliczna. Zainteresowanie było ogromne, a Wrocław ma szanse wpisania się na stałe w branżę gier i fantastyki.

Całość zaczęła się od godziny 9 rano próbą konkursu Cosplay, spotkaniami z autorami książek o tematyce fantasy, czy wyzwaniami Techlandu. Mnie, jako redaktora portalu o grach komputerowych interesowała głównie druga część eventu, na którą składały się konferencja prasowa firmy Techland, publiczne pokazy „Battlefield 4” od Electronic Arts oraz dwóch nadchodzących gier organizatora: „Hellraid” i „Dying Light”. Po obu prezentacjach nastąpiło spotkanie przedstawicieli świata mediów z twórcami obydwu tytułów, podczas którego odpowiadali na nasze pytania, które nasuwały się po obejrzeniu gameplayów.

Pierwsze co przywitało mnie pod halą IASE, która mieści się tuż obok Hali Stulecia, to ogromna kolejka osób chętnych do wejścia. Od czasu do czasu wychodził chłopak, który rozdawał gry zniecierpliwionej gawiedzi. Proces wpuszczania ludzi do środka przebiegał strasznie. Czas oczekiwania jest porównywalny do przeciętnego czasu, jaki jest potrzebny do wypalenia papierosa (przy czym nie namawiamy tutaj nikogo do nikotynizmu). Po wejściu swoje pierwsze kroki skierowałem w stronę stoiska Techlandu, skąd odebrałem identyfikator prasowy oraz zostałem poinformowany o harmonogramie targów. Teraz każde wyjście i ponowny powrót odbywały się bez żadnych utrudnień.

Do konferencji Techlandu pozostało mi jakieś 30 minut. Postanowiłem pokręcić się trochę po hali. Swoje stoiska poza organizatorem, wystawione miały przeważnie przedsiębiorstwa związane z dystrybucją gier komputerowych i konsolowych, wydawcy książek, dystrybutorzy gier RPG (karcianki, planszówki) i gadżetów związanych z tematyką fantasy. Nie mogło zabraknąć stanowiska PadBaru. Na miejscu mogliśmy kupić jakąś przekąskę czy coś do picia. Na szczęście w Press Romie było tego wszystkiego pod dostatkiem, więc nie musieliśmy wydawać żadnych pieniędzy na doładowanie akumulatorów. Nie było na to jednak zbyt wiele czasu. Sporą atrakcją było stoisko Star Wars i pokaz świetlnych mieczy. Po hali kręciło się mnóstwo Cosplayowych postaci, mogliśmy spotkać Asasyna, Obi Wan Kenobiego, Króla Nazguli i wielu innych. Zwykli uczestnicy mogli poddać się zabiegowi makijażu dorabiając sobie kilka ran i blizn na twarzy.
1 2 3 następne >>
AUTOR
Avatar użytkownika Piotr ″Maliniak″ Malinowski
Piotr
Malinowski
"Maliniak"
SPIS TREŚCI
  1. Strona 1
  2. Strona 2
  3. Strona 3
POWIĄZANIA Z GRAMI
REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 21.27 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x