Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Inscenizacja walki pod Grunwaldem wkrótce!

Dodano dnia 17-06-2010 21:45

Kategoria: Z kraju

Cenega, wyłączny partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rumunii oraz partner na Węgrzech z przypomina, iż juz za miesiąc – 17 lipca 2010 roku o godz. 14:00 rozpocznie się wielka inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem! W widowisku tym weźmie udział przeszło 6000 rycerzy a spodziewanych jest nawet 200 000 widzów z całego świata! Każdy gracz będzie mógł stoczyć swoją bitwę dzięki grze Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu ! Weź udział w największych i najbardziej przełomowych wydarzeniach z naszej historii i stwórz prawdziwe Polskie Imperium !

Zamów swój egzemplarz już teraz - http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=1214
 
Już dziś dla wszystkich miłośników historii mamy kilka ciekawostek dotyczących tej przełomowej bitwy:

Przed bitwą pod Grunwaldem Krzyżacy przysłali Polakom dwa miecze. Jeden przeznaczony był dla króla Jagiełły, a drugi dla księcia Witolda. Nie był to jednak przejaw teutońskiej pychy, ale powszechny obyczaj rycerski w Europie. Nie wiadomo do dzisiaj, dlaczego Krzyżacy ponieśli tak wielkie straty. Wyrżnięto całą elitę zakonu - komturów, urzędników i doradców Wielkiego Mistrza. Tymczasem wedle realiów obowiązujących w XV wieku bardziej opłacałoby się wziąć ich do niewoli z uwagi na wysoki okup. Rycerze polscy urządzili zaś prawdziwą rzeź krzyżackim dostojnikom. Historycy sądzą, że albo urzędnicy zakonu byli tak mocno znienawidzeni, że nie brano jeńców, albo też Polacy słyszący przechwałki o sprawności bojowej Krzyżaków, postanowili sprawdzić rzecz osobiście. Niestety dostojnicy Zakonu ze względu na nawał obowiązków okazali się w nader słabej kondycji... W obozie Krzyżackim Polacy znaleźli dużą liczbę wozów wyładowanych pętami dla Polaków. Teraz przydały się one do wiązania Krzyżaków. Całe wino, które rycerze polscy zdobyli w krzyżackim taborze król Jagiełło - znany z wielkiej trzeźwości, kazał rozlać, rozbijając beczki. Plotka niesie, że pierwszego posłańca, który przybył do Malborka z wieścią o tym, że armia krzyżacka została rozbita, a Wielki Mistrz poległ, zamknięto do... klatki uważając za szaleńca.
 
O Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu:

Zbuduj prawdziwe Polskie Imperium!
1350 rok – w centrum Azji wybucha śmiercionośna zaraza która w szybkim tempie rozszerza się na Europę, wstrzymując na jakiś czas toczące się tam walki. Plaga dociera do Krymu, przebija się przez Istambuł i do Hiszpanii. Po spustoszeniu Niemiec, Francji i Anglii plaga rozprzestrzenia się na Wschodzie i wędruje do wybrzeży Bałtyku, skąd na statkach przedostaje się w pobliże granic Rosji. W tym momencie rozpoczyna się Twoja przygoda
Na obrzeżach Europy leżą Rosja i Polska, gotowe na rozprawę ze Złotą Ordą i zakonami rycerskimi. Będą walczyć o wolność i niepodległość na terenach od Bałtyku do Morza Czarnego. Kości zostały rzucone! Nowe imperium stanie się tak potężne, że przetrwa te przepełnione śmiercią czasy! W tej grze to Polska może stać się europejskim mocarstwem! A Ty możesz wziąć udział w największych wydarzeniach tego okresu – bitwie pod Grunwaldem (1410) , hołdzie pruskim (1525) czy unii lubelskiej (1569).
 
Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu to strategia z elementami RPG, osadzona w czasach od średniowiecza do baroku  (1350 – 1650) rozgrywająca się na terenach całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawii. Gra oferuje kampanię na wielką skalę, obejmującą 26 skłóconych ze sobą grywalnych frakcji, w tym oczywiście możliwość budowania prawdziwego polskiego imperium. Poprzez kontrolę bohaterów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w trakcie walk, gracz może rządzić swoim zdobytym skrawkiem ziemi, jak tylko mu się podoba. Trzymając się jak najwierniej realiów historycznych gra pozwala stworzyć historię naszego kraju od nowa i zbudować prawdziwe Polskie Imperium!
Co niezwykle ważne polskie wydanie tej gry wzbogacone zostało o szereg unikatowych misji, wydarzeń historycznych, jednostek wojskowych i innych elementów. Tylko w polskiej wersji gracze będą mogli poprowadzić typowe dla tamtego okresu jednostki oraz poprowadzić Królestwo Polskie do unii z Litwą.

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu udostępnia graczom dobrze przemyślany i autentyczny system budowania, zarządzania robotnikami w miastach, szeroki wybór misji historycznych i losowych. Do tego dostępne będzie rozbudowane i realistyczne drzewo technologiczne, zawierające ponad 150 typów oddziałów wojskowych oraz piękną grafikę i animację gry dzięki którym poczujesz, co znaczy być na wojnie! Wierność realiom historycznym zapewnia współpraca z historykiem Jackiem Komudą, który zajął się redakcją merytoryczną i historyczną gry. Jest on także ściśle zaangażowany w promocję tego tytułu na polskim rynku. Okładkę polskiego wydania gry zaprojektował znany grafik Tomasz Maroński. Mapy strategiczne ze szczegółowym odwzorowaniem Europy Wschodniej w trójwymiarze przemienią się w pole krwawych bitew!
 
Więcej szczegółów dotyczących tego tytułu już wkrótce!

Cechy charakterystyczne:
- Niesamowita strategia historyczna osadzona w latach 1350 – 1650.
- Kampanie militarne na wielką skalę, które pozwolą graczowi zmienić małe księstewko w wielkie, mocarne królestwo.
- Efektowna i bardzo sugestywna grafika nawiązująca do klimatu gry
- Mapy strategiczne Europy Wschodniej w 3D z autentycznymi terenami, jednostkami wojskowymi.
- Redakcja merytoryczna i historyczna gry – Jacek Komuda
- 26 frakcji do kontroli: rosyjskie, polskie, księstwa litewskiego, tereny zakonów rycerskich i Monarchii Europy Wschodniej.
- Moduł polityczno-ekonomiczny przeplatany z elementami role playing ukazuje skomplikowane szczegóły dyplomatycznych i militarnych zmagań w średniowiecznej Europie.
- Mnóstwo znanych historycznych postaci i setki bohaterów rozgrywki - każdy ze swoją własną specjalnością: dowódcy, komandosi, księża, alchemicy i szpiedzy.
- Rozszerzona polska kampania: 7 nowych historycznych misji
- gra zaktualizowana w porównaniu z wydaniem europejskim – wprowadzony będzie szereg usprawnień z pierwszego patcha do gry.
- 10 dodatkowych polskich jednostek!
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 25.1 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x