Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Fallout New Vegas - kwestia wersji PL

Dodano dnia 22-07-2010 20:49

Kategoria: Ze świata

Jak wspominał Feargus Urquhart w swoim “Pamiętniku Producenta”, Brian Maze zrobił większość obrazków Vault Boy’a, gdy miał dobry dzień. Dowiedz się więcej na temat jego ulubionych falloutowych kreacji, a także innych gier przy których pracował. Wszystko to w najnowszym Inside The Vault…

Czym zajmujesz się w Obsidian?
Jestem starszym artystą koncepcyjnym. Dodatkowo dostarczam materiały 2D do gry. Dla przykładu w Fallout: New Vegas narysowałem większość billboardów i plakatów, a także zaprojektowałem kilka logotypów, na które można się natknąć podczas grania.

Przy jakich grach już pracowałeś?
Pracowałem przy 18 wydanych tytułach w trakcie trwania mojej kariery, a obejmują one: Fallouta 2, Planescape: Torment, serię Icewind Dale, Star Wars: Knights of the Old Republic 2, Alpha Protocol i oczywiście Fallout: New Vegas. Pracowałem też nad 3 anulowanymi tytułami.

Co jest najprzyjemniejszą częścią twojej pracy? A najmniej przyjemną?
Nie popadając w zbyt pompatyczne tony, kocham prace z ekipą. Najlepszą częścią mojej pracy to być otoczonym przez utalentowanych ludzi, pracujących razem nad tworzeniem wspaniałych rzeczy. Będąc dzieciakiem grałem dużo w gry zespołowe i teraz także to lubię. Najgorszą częścią mojej pracy jest brak kontaktu twarzą w twarz z fanami czy ludźmi, którzy grają w gry, które robimy. Producenci komiksów mają konwenty, na których spotykają się z ludźmi, sportowcy mają krzyk tłumu, filmowcy mogą usiąść w audytorium i usłyszeć, jaka jest reakcja na ich film. Jako twórca gier czuję się jakbym nie miał bezpośredniej możliwości skontaktować się z ludźmi, dla których wykonuję swoją pracę.

Jakieś śmieszne sytuacje związane z Obsidian?
Dość często pracownicy proszeni są o zmianę biura z byle jakiego powodu. Jest tu mało osób, które spędziły w jednym miejscu więcej niż 6 miesięcy.

Jak dostałeś się do branży? Masz jakąś podpowiedź jak się do niej przebić?
Do branży dostałem się w 1993 – wtedy było to o wiele łatwiejsze. Dosłownie odpowiedziałem na ulotkę, którą znalazłem w swoim lokalnym sklepie z komiksami. Jeżeli chodzi o radę, to mam jedną: po prostu wierzę w to, że drogą do branży jest poznać kogoś kto już w niej pracuje. Prawie każda praca jaką do tej pory miałem, łącznie z tymi, które nie były związane z grami, dostałem dzięki temu że znałem kogoś kto już to robi.

Co do tej pory było najważniejszym wydarzeniem w twojej karierze?
Współtworzenie postaci z Chrisem Avellonem, która nazywała się Darth Nihilus w Star Wars: KOTOR II. Postać posiada swoją figurkę, występuje w wielu mediach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, fani przebierają się za tą postać i była omawiana przez wiele tygodni w programie radiowym Howarda Sterna. Ta postać była moimi 15 minutami chwały.

Pamiętasz jak to było, gdy pierwszy raz usiadłeś do rysowania Vault Boy’a?
Ogólnie rzecz biorąc, było to moje pierwsze zadanie po dołączeniu do Black Isle Studios, więc robiłem tylko to, co mi kazano. Aczkolwiek pamiętam, że spadł mi kamień z serca, że zostałem poproszony o zrobienie czegoś, co umiałem zrobić z łatwością. To sprawiło, że stres się trochę zmniejszył.

Jaki jest twój ulubiony obrazek Vault Boy’a z tych, które stworzyłeś?
Tylko jeden? Narysowałem ich ponad 200. Mam wiele ulubionych – betrayer, married, virgin i gecko skinning dla przykładu.

Co robisz między okreasami faz koncepcyjnych podczas tworzenia gry? Pracujesz nad przyszłymi projektami? Czy grafiką do gry?
Skupiam się na dostarczaniu grafiki 2D do projektu prawie przez cały jego okres. Czasem pomagam przy przyszłych projektach albo innych aktualnie produkowanych. Jeżeli konczą mi się rzeczy do robienia, to zostaję przeniesiony do innego projektu na pełnym etacie.

Jaka jest twoja ulubiona gra wszech czasów?
Z czystej nostalgii – Defender, klasyk z automatów od Williams Electronics. Nadal mam miłe wspomnienia z dzieciństwa, gdy ze swoim najlepszym przyjacielem jechaliśmy na rowerach do naszego lokalnego 7-Eleven spijać sorbety podczas wydawania naszego kieszonkowego na granie w tą grę przez całe lato. Ale nadal jestem w nią kiepski.

Na wydanie jakich gier czekasz?
Epic Mickey, NBA Jam i Batman: Brave and the Bold.

Co sprawia, że wstajesz rano z łóżka?
Mój kot Booger. Każdego ranka o 6.30 zaczyna miauczeć domagając się śniadania.

Najgorsza praca jaką miałeś?
Przez jakiś czas dostarczałem pizzę nocami w miasteczku otoczonym przez obszar rolniczy. Miejsca przez które przejeżdżałem nie miały drogowskazów, więc zdarzało mi się jechać nawet do 10 mil w nocy, niewybrukowanymi, nieoświetlonymi drogami. Gubiłem się tyle razy, że już nawet nie pamiętam ile. W końcu zostałem wylany z pracy, bo zgłosiłem że jestem chory na ponad dwa tygodnie tylko dlatego, że nie chciało mi się tam jechać, żeby zrezygnować z pracy.

Masz jakieś inne hobby czy zainteresowania? Co lubisz robić w wolnym czasie?
Moim wielkim hobby są komiksy. Zbieram i czytam ich duże ilości. Poza tym śledzę baseball i piłkę nożną, spędzam dużo czasu w Disneylandzie i uwielbiam oglądać filmy z lat ‘40 i ‘50.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 20.77 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x