Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Polskie Imperium z filmem

Dodano dnia 09-08-2010 20:39

Kategoria: Z kraju

Cenega wyłączny partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rumunii oraz partner na Węgrzech z przyjemnością ogłasza że na płycie z grą Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu fani kina i historii będą mogli znaleźć do obejrzenia pełnometrażowy film „Dawno temu w Iłży” nakręcony przez polską grupę rekonstruktorską. Pomimo tego, że jest to produkcja offową film został zrealizowany z niezwykłym rozmachem. „Dawno temu w Iłży” to opowieść przygodowa z elementami romansu rycerskiego rozgrywająca się w XIII wiecznej Polsce.  Film będzie dostępny do obejrzenia z poziomu instalatora gry razem z innymi dodatkami – w poprzednich informacjach prasowych pisaliśmy, że na płycie z grą dostępny będzie fragment najnowszej książki Jacka Komudy „Krzyżacka zawierucha”, w tym samym miejscu można będzie obejrzeć zwycięskie prace z konkursu Fotogrunwald – o pozostałych dodatkach na płycie z grą Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu poinformujemy wkrótce.
 
Informacje o filmie „Dawno temu w Iłży”
"Dawno temu w Iłży" jest opowieścią przygodową, z elementami romansu rycerskiego, rozgrywającą się w XIII wiecznej Polsce.
Nastały mroczne czasy rozbicia dzielnicowego. Rozdarty wewnętrznymi konfliktami kraj, pogrążony jest w chaosie. Kochający wolność i niezależność Piotr zwany Waskiem, rycerz - rozbójnik zamieszkujący na zamku w Iłży, postanawia ożenić się z córką ruskiego kniazia. Układ ten ma zapewnić mu silnego sojusznika w walce z każdym, kto by chciał go sobie podporządkować. Biskup krakowski - sędziwy dostojnik kościelny, uważa go za wichrzyciela i awanturnika, którego za wszelką cenę należy poskromić. Piotr jako jedyny odmówił złożenia mu hołdu lennego. Wysłanie przeciw niemu wojska nie przyniosło pożądanego rezultatu. Postanawia więc działać inaczej. Dowiedziawszy się o planowanym ślubie wysyła swojego najlepszego człowieka, który porywa młodą księżną, podczas podróży. Jej miejsce zajmuje zaś tajna agentka biskupa. Bezwzględna kobieta, której zadanie polega na wyeliminowaniu szlachcica z gry. Przypadek jednak sprawia, że młody rycerz Maćko, który eskortował kniaziównę, przeżywa napad na konwój i na własną rękę postanawia odbić księżną z rąk porywaczy. Kolejny, krwawy konflikt zbrojny wisi na włosku.
 
Film jest produkcją całkowicie offową, zrealizowaną, amatorskimi środkami, za bardzo skromny budżet, jednak jest fabułą o niespotykanym w kinie amatorskim rozmachu. Było to możliwe dzięki bezinteresownej pomocy i pasji wielu ludzi ze środowiska rekonstrukcyjnego, oraz spoza niego. Realizacja, od pierwszego klapsa, do ukończenia postprodukcji, trwała cztery i pół roku.
 
Skąd pomysł?
Jako że w większości jesteśmy ludźmi mocno związanymi z tzw. Ruchem Rycerskim, czyli z organizacjami zajmującymi się odtwarzaniem wojskowości oraz kultury materialnej średniowiecza, mamy na codzień dostęp do strojów, uzbrojenia oraz wszelkiego wyposażenia, będącego wiernymi rekonstrukcjami tego sprzed kilkuset lat. Dodatkowo ludzie, którzy zaangażowani są w organizację imprez historycznych, pełni są energii i pomysłów i co za tym idzie chętni do współpracy przy najrozmaitszych, szalonych projektach. Stwierdziliśmy więc, że grzechem byłoby nie wykorzystać tej sytuacji i nie uwiecznić nas wszystkich w formie fabularnej opowieści. Zwłaszcza, że tego typu tematyka nie jest zbyt popularna, wśród twórców kina niezależnego.
 
W rolach głównych:
Rycerz Maćko – Maciej Zapaśnik
Księżna lena – Paula Piechowska
Roderyk – Marcin Bąk
Dobrosława – Joanna Bocheńska
Piotr zwany Waskiem – Piotr Wasek.
 
Twórcy:
W znakomitej większości jesteśmy ludźmi nie mającymi na codzień związku ze światem filmu. Mimo to głęboko wierzymy w sukces projektu, w imię zasady, iż amatorzy zbudowali arkę Noego a profesjonaliści Titanica.
Michał Drzewiecki – Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, kierownictwo produkcji
Janusz Bocian – Drugi reżyser, zdjęcia, montaż, efekty specjalne
Elżbieta Markowska – Konsultant
Michał Anioł – Oświetlenie, efekty pirotechniczne
Piotr Musiał – Muzyka
Julia Nalepa – Udźwiękowienie
Rafał Wiszowaty – Dźwięk
Klementyna Walczyna – Dźwięk
Aldona Zawada – Charakteryzacja
Ali Kosoian – Charakteryzacja
Tomasz Mleczek – Ewolucje kaskaderskie
Aleksander Mindżija – Ewolucje kaskaderskie
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 15.55 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x