Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Infrastruktura Xbox LIVE w Polsce

Dodano dnia 31-08-2010 21:19

Kategoria: Z kraju

Polski oddział firmy Microsoft, decydując się na wprowadzenie do Polski usługi Xbox LIVE postanowił wzbogacić ją o szereg nowych przedsięwzięć. Będą to:

LIVElog.pl – oficjalny blog dedykowany usłudze Xbox LIVE w Polsce.
LIVE League – cykliczne rozgrywki turniejowe online.
LIVE Club – program lojalnościowy dla użytkowników systemu Xbox LIVE.
Live Play – wirtualny kalendarz gracza.
Play with Fame – program cyklicznych rozgrywek z sławnymi osobistościami.

 


Komentarz Jakuba Mirskiego:
„Pomysł na budowę lokalnej infrastruktury towarzyszącej wprowadzeniu do Polski Xbox LIVE opiera się na założeniu, że zdecydowana większość graczy, zarówno konsolowych jak i korzystających z PC wie, co to jest Xbox LIVE i na jakich założeniach się opiera. Zamiast alokowania środków w budowanie świadomości i tak już popularnej usługi, zdecydowaliśmy się zainwestować w atrakcyjną infrastrukturę, która sprawi, że korzystanie przez polskiego gracza z Xbox Live będzie jeszcze bardziej fascynującym doświadczeniem”.
 
LIVElog.pl
Livelog.pl to projekt powstały dzięki współpracy polskiego oddziału firmy Microsoft i Gry-Online S.A. - właściciela najbardziej popularnej strony o grach w Polsce (www.gry-online.pl).
 
Blog ma być oficjalnym centrum informacji o usłudze Xbox LIVE w Polsce. Codziennie aktualizowany o najnowsze materiały (wiadomości, specjalnie przygotowane materiały wideo, lokalizowane trailery produkcji – gier i dlc - zmierzających na polski Xbox LIVE Marketplace). Blog będzie poświęcony jedynie usłudze Xbox LIVE (a nie Xbox 360).
Livelog.pl będzie przydatnym adresem dla wszystkich nowych graczy, którzy będą szukali informacji w jaki sposób podłączyć się do Xbox LIVE oraz korzystać z jego możliwości. Przyjazne wideo-prezentacje krok po kroku przeprowadzą nowych użytkowników przez proces rejestracji oraz podłączenia konsoli do Internetu.
 
Livelog.pl będzie także centralną platformą komunikacji pozostałych aktywności związanych z Xbox LIVE w Polsce (LIVE League, LIVE Club, Live Play, Play with Fame).
 
Komentarz Jakuba Mirskiego:
 „Dzięki doświadczeniu Gry-Online S.A. w dziedzinie projektów internetowych, jestem przekonany, że tworzony blog szybko stanie się centrum społeczności Xbox LIVE w Polsce. Nasz partner ma wielkie doświadczenie w tego typu projektach, a także dysponuje doświadczeniem w moderowaniu jednej z najprężniej działających społeczności graczy w Polsce. Wszystkie te cechy mogą okazać się kluczowe dla tego przedsięwzięcia.”
 
LIVE Play 
Nieodłącznym elementem bloga LIVElog.pl będzie kalendarz rozgrywek LIVE Play, dzięki któremu korzystający z usługi Xbox LIVE będą w stanie łatwo dopisać się do listy aktywnych graczy. Za pomocą przejrzystego kalendarza będzie można wyszukać polskich graczy rywalizujących w określonym czasie w konkretne tytuły.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że na każdym internetowym forum poświęconemu konsoli Xbox 360 dużą popularnością cieszą się tematy, w których gracze umawiają się na wspólne granie, funkcja LIVE Play na pewno będzie jednym z ciekawszych elementów bloga poświęconego Xbox LIVE.
 
LIVE League
Live League to cykl comiesięcznych turniejów online rozgrywanych za pośrednictwem usługi Xbox LIVE. W celu zapewnienia profesjonalnej obsługi rozgrywek, lokalny oddział Microsoft związał się umową z firmą Cybersport, która w przeszłości była odpowiedzialna m.in. za Heyah Logitech Cybersport, a obecnie Cyberarena 36i6.
 
Warto podkreślić, że będzie to pierwsza profesjonalna liga graczy konsolowych w Polsce. Biorąc pod uwagę jak bardzo silna jest społeczność Xbox 360 w Polsce, stworzenie profesjonalnych rozgrywek było naturalnym krokiem. Polscy gracze już w listopadzie będą mogli zmierzyć się w turnieju Halo Reach, a w grudniu w rozgrywkach Assasin’s Creed: Brotherhood. Plany na rok 2011, uwzględniające między innymi takie tytuły jak Gears of War 3, FIFA 11 czy Ghost Recon: Future Soldier będą sukcesywnie ujawniane.
 
Co miesiąc na najlepszych graczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Będą to kolejno:
1. Miejsce – 3000 PLN.
2. Miejsce – 2000 PLN.
3. Miejsce – 1000 PLN.
 
Strona Live League będzie posiadać następujące funkcjonalności:
- proces rejestracyjny i kalendarz rozgrywek,
- wiadomości,
- wywiady ze zwycięzcami,
- inne.
 
Przez pierwsze miesiące udział w rozgrywkach będzie otwarty, po tym okresie warunkiem uczestnictwa w turniejach będzie aktywne członkostwo w Live club.
 
Komentarz Jakuba Mirskiego:
 „Myślę, że rozgrywki LIVE league okażą się szczególnie interesujące i atrakcyjne dla tych najbardziej zaangażowanych w swoje hobby posiadaczy Xbox 360 w Polsce. Patrząc na to jak wielką popularnością cieszą się nasze turnieje na wszelkiego rodzaju imprezach (w tym Xbox Fun Day), jestem spokojny o zainteresowanie i powodzenie tego projektu.”
 
LIVE Club
To program premiujący dodatkowymi bonusami aktywnych użytkowników usługi Xbox LIVE w Polsce. Aby zostać członkiem LIVE club należy przedstawić organizatorowi dowód zakupu usługi – abonament Xbox LIVE (honorowane karty Gold Account na 3 oraz 12 miesięcy). Członkostwo w klubie nabywa się na okres obowiązywania karty zdrapki Xbox LIVE.
 
Uczestnicy LIVE Club będą mogli skorzystać ze specjalnego programu zniżkowego dającego od 5 do 30% upustu na wybrane aktywności wśród ponad partnerów programu Benefit. Są to m. in. siłownie, kluby fitness, restauracje, sklepy, ośrodki sportów ekstremalnych itd.
 
Program obejmie także możliwość preferencyjnego zakupu gier na konsolę Xbox 360 w sklepach wybranych partnerów handlowych firmy Microsoft.
 
Komentarz Jakuba Mirskiego:
„Nasz program ma za zadanie zwiększyć sprzedaż oryginalnych produktów Xbox Live. Szacujemy, że w zależności od aktywności graczy, członkowie LIVE Club będą mogli w ten sposób zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie”.
 
Play with Fame
W ciągu 4 lat oficjalnej obecności Xbox 360 na polskim rynku, konsola zdobyła uznanie także wśród osób znanych szerokiej publiczności (aktorzy, muzycy, prezenterzy…). Akcja Play with Fame umożliwi polskim graczom zmierzenie się z nimi poprzez Xbox LIVE.
 
Polski oddział Microsoft będzie się starał także o to, aby gośćmi na Xbox LIVE w ramach programu Play with Fame byli Wasi ulubieni dziennikarze gamingowi, a także producenci najbardziej znanych hitów z Xbox 360.
 
Już w listopadzie 2010 roku polscy gracze będą mogli zagrać na Xbox LIVE z Jakubem Błaszczykowskim w najnowszą odsłonę najlepszej gry piłkarskiej – FIFA 11.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 15.55 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x