Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Miesięczne wyniki sprzedaży Starcraft II

Dodano dnia 01-09-2010 21:35

Kategoria: Z kraju

Blizzard Entertainment, Inc. ogłosił w dniu dzisiejszym, że StarCraft® II: Wings of Liberty™ sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszego miesiąca od premiery, nabierając pędu najlepiej sprzedającej się gry komputerowej roku 2010 oraz najszybciej sprzedającej się strategii wszech czasów.
 
StarCraft II: Wings of Liberty został wydany 27 lipca jednocześnie w Ameryce Północnej, Europie, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Brazylii, Chile, Argentynie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Filipinach oraz niektórych regionach Tajwanu, Hong Kongu i Makao. Sprzedaż StarCraft® II: Wings of Liberty w pierwszym dniu po premierze osiągnęła przełomowy wynik ponad 1 miliona egzemplarzy, co uczyniło go najlepiej sprzedającą sie grą PC roku 2010 w ciągu pierwszych 24 godzin dostępności.* Wyniki sprzedaży rosły dalej, by po 48 godzinach wynieść ponad 1,5 miliona egzemplarzy, co oznacza, że gra ustanowiła rekord dla najszybciej sprzedającej się strategii w historii. Gra uzyskała także wiele pochlebnych recenzji, w tym nagrody dla najlepszego produktu przyznane przez najważniejsze czasopisma komputerowe.
 
„Doceniamy entuzjazm, z jakim gracze z całego świata powitali StarCraft II”, powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Duże znaczenie dla nas miało zapewnienie graczom ogólnego doświadczenia z rozgrywki, które byłoby łatwo dostępne, zbalansowane i gwarantowało dobrą zabawę. Dlatego też bardzo nas usatysfakcjonowała niezwykle pozytywna reakcja, z jaką globalna społeczność przyjęła grę”.
 
StarCraft II: Wings of Liberty to kontynuacja hitu Blizzard Entertainment z roku 1998 o nazwie StarCraft, który został ogłoszony przez graczy i krytyków na całym świecie jedną z najlepszych strategii czasu rzeczywistego w historii. Wyposażony w doskonały silnik graficzny, StarCraft II raz jeszcze skupi się na starciu między protosami, terranami i zergami, przy czym każda z tych ras wystawi do walki legiony weteranów oraz ulepszonych i zupełnie nowych jednostek. Wszyscy gracze będą mogli także doświadczyć rozgrywki online na niedoścignionym poziomie, gdyż StarCraft II jest dostępny za pośrednictwem nowej wersji Battle.net®, sławnej na całym świecie usługi Blizzard Entertainment dla graczy. Ulepszyliśmy Battle.net i wyposażyliśmy go w nowe funkcje, jak komunikacja głosowa, przechowywanie plików z użyciem technologii chmurowego przetwarzania danych, ligi i rankingi, system osiągnięć, śledzenie statystyk i nie tylko.
 
Kampania dla pojedynczego gracza w StarCraft II: Wings of Liberty kontynuuje sagę w miejscu, gdzie zakończyła się ona w StarCraft: Brood War®. Fabuła przedstawia czyny szeryfa, który stanął na czele rebelii, Jima Raynora, jak również losy znajomych oraz nowych bohaterów. Gracze będą mogli stworzyć własne niepowtarzalne doświadczenie poprzez wybór własnej ścieżki misji oraz technologii i ulepszeń badawczych odpowiadających ich stylowi gry w trakcie kampanii złożonej z 29 misji. W grze znajdą się także misje w trybie challenge o ściśle określonych celach, które wprowadziliśmy, by zaznajomić graczy z podstawami strategii używanych w grach wieloosobowych.
 
Więcej informacji o StarCraft II: Wings of Liberty można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.blizzard.com/games/sc2/.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 17.61 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x