Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci najlepszy

Dodano dnia 30-11-2009 21:45

Kategoria: Plotki i ciekawostki

Cenega, partner GSC Games World w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii z przyjemnością prezentuje porównania mediów S.T.A.L.K.E.R.’a - Zew Prypeci do poprzednich tytułów z serii. Zarówno oceny jak i recenzje nie pozostawiają wątpliwości, że jest to najlepsza z części tej kultowej serii!
 
Porównanie ocen S.T.A.L.K.E.R.’ów  w portalu Gry-online.pl
Shadow of Chernobyl


Clear Sky


Zew Prypeci
78%


79%


81%

Porównanie ocen graczy w portalu Onet.pl
Shadow of Chernobyl


Clear Sky


Zew Prypeci
7,30


7,94


8,43
 

Porównanie do poprzednich Clear Sky i Shadow of Chernobyl:
 
Ogólnie
- „S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci pokazuje, jak powinna wyglądać porządna kontynuacja Cienia Czarnobyla ”  Gry-Online.pl (OCENA: 81%)
- „To rzeczywiście jest, bez dwóch zdań, najlepszy „Stalker”!” Onet.pl (OCENA 9/10)
- „Zew Prypeci” to taki „Cień Czernobyla”, tyle że ulepszony w każdym możliwym aspekcie. Twórcy nie silili się na innowacje, a zamiast tego wzięli na warsztat dosłownie każdy składnik pierwszej gry i poświęcili mu setki albo i tysiące roboczogodzin. ” Onet.pl (OCENA 9/10)
 
Klimat Gry i Gameplay
- „Zachowanie ludzi w Zonie jest dużo bardziej realistyczne niż w poprzednich odsłonach gry.” CD Action 12/2009
- „Zona da w kość(...)Po raz pierwszy w tym cyklu bałem się włóczyć nocą, którą na ogół przesypiałem w bazie (spanie to znany z modów, choć oficjalnie nowy ficzer) ” CD Action 12/2009
 
Fabuła
- „Sc enariusz jest dobry. O wiele lepszy niż wojny stalkerów z „Czystego Nieba”, i wcale nie gorszy od odysei Strieloka z pierwszej gry ” Gry-Online.pl (OCENA: 81%)
- „Prawdziwa siła Zewu Prypeci kryje się w zadaniach pobocznych. Tym razem to one a nie obowiązkowa ścieżka, to główne ciacho tytułu ” CD Action 12/2009
- „Jednym ze świadectw dobrze odrobionej lekcji jest to, że nie powtórzono błędu z Czystego nieba i przyjemność z poznawania kolejnych niuansów fabuły nowego S.T.A.L.K.E.R.-a mogą czerpać wszyscy .” Gry-Online.pl (OCENA: 81%)
- „Zaczynasz tutaj wyposażeniem dużo lepiej niż w poprzednich częściach ” CD Action 12/2009
- „wizyty w dwu najciekawszych lokacjach, czyli Prypeci i fabryce Jupiter, nie zaliczają się do krótkich i nie ograniczają do rozwiązania prostego questu czy przemierzenia serii liniowych korytarzy (vide nieszczęsny Limańsk w Czystym niebie). Jest czas na zwiedzanie i jest co zwiedzać. ” Gry-Online.pl (OCENA: 81%)
- Na scenariusz gry składają się też misje i zadania poboczne [...]. W poprzednich grach były one... nudne, bo w większości generowane losowo i przez to szare, płaskie i pozbawione charakteru. Tym razem jest całkiem inaczej i to chyba największa zaleta „Zewu Prypeci ” Onet.pl (OCENA 9/10)
- „ artefakty [...]Jeśli chodzi o te ostatnie przejawy życia Zony, to trzeba przyznać, że w końcu są one takie, jakie powinny być od początku serii „Stalker”, czyli niesamowite. ” Onet.pl (OCENA 9/10)
 
 
Działanie gry
- „Prawie każdy mutant i potwór został przerobiony i ulepszony nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim jeśli chodzi o zachowanie i wzorce ataku. ” Onet.pl (OCENA 9/10)
- „Fani poprzednich „Stalkerów” będą zachwyceni, to pewne, choćby już tylko tym, że da się przejść całą grę bez jednego problemu technicznego. ” Onet.pl (OCENA 9/10)
-  „Producentom udało się na szczęście znacząco zmniejszyć liczbę błędów w stosunku do wysypu bugów znanego z Czystego nieba ”  Gry-Online.pl (OCENA: 81%)
- „Nowy S.T.A.L.K.E.R. okazał się – przynajmniej u mnie – całkiem stabilny i pozbawiony dyswalifikujących bugów, jakie wkradły się do poprzednich części serii ” CD Action 12/2009
-„Odnosząc się do Czystego Nieba i Cienia Czernobyla, nietrudno też zauważyć, że wystrój plecaka i rozłożenie elementów interfejsu jest w Zewie Prypeciinne. Przede wszystkim klawicze skrótów F1-F4, do których możemy przypisać dowolny przedmiot, są nielicho funkcjonlalne, a gdy nasza zbroja nie ma zintegrowanego hełmu, możemy takowy założyc osobno. Wydaje się, ze nic wielkiego, a cieszy. ”  CD Action 12/2009
- „Jeśli chodzi o grafikę[...]tutaj będą wykorzystywane DX11 i teselacja. Niesamowicie klimatyczne są za to zmiany pogody i szalejące niekiedy burze. Nastrój budują tez cut-scenki na silniku gry. ” CD Action 12/2009
- „Nowy system ulepszania (i naprawiania - w końcu!) sprzętu sprawia jednak, że zupełnie inaczej podchodzi się do swoich zabawek. ” Onet.pl (OCENA 9/10)
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 21.29 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x