Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Czołowy polski developer kończy 18 lat!

Dodano dnia 18-12-2009 18:19

Kategoria: Plotki i ciekawostki

Firma Techland oznajmiła dzisiaj, że w grudniu mija właśnie 18 lat jej działalności na rynku. Techland jest aktualnie jednym z największych i najbardziej doświadczonych developerów gier komputerowych w Polsce. Jego ostatni hit Call of Juarez: Więzy Krwi wydany został jako pierwsza polska gra na wszystkie 3 najbardziej liczące się platformy do grania PC, Xbox 360 i PS3 i odniosła sukces na rynkach międzynarodowych.
 
Firma Techland w grudniu tego roku obchodzi swoje 18 lecie. W ciągu tego długiego okresu firma zaistniała nie tylko na polskim rynku elektronicznej rozrywki, ale również aktywnie promowała Polskę na rynku międzynarodowym.
 
„Techland powstał w 1991 roku zaraz po zmianach ustrojowych w Polsce. Przez ten długi okres czasu jako firma byliśmy świadkami ogromnej rewolucji w dziedzinie elektronicznej rozgrywki . Można powiedzieć, że Techland jest już dorosłym developerem.” – mówi Paweł Marchewka założyciel i CEO Techlandu.
 
„Zaczynaliśmy od wydawania w Polsce gier na dyskietkach na Commodore 64 i Amigę 500. Potem przyszedł czas na PC. W związku z tym, że wciąż na próżno szukaliśmy gier, które spełniałyby  nasze oczekiwania jakościowe, postanowiliśmy sami zacząć produkować gry. W ten sposób zaczęliśmy produkować gry. Dzisiaj możemy już z całą stanowczością stwierdzić, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów developerskich w Polsce i wciąż pniemy się w górę pośród innych międzynarodowych developerów”
 
Techland aktualnie zatrudnia ponad 150 osób oraz posiada 3 oddziały, we Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Warszawie. Firma tworzy gry na swoim autorskim silniku Chrome Engine, który doczekał się już swojej czwartej odsłony. Chrome Engine 4 jest w czołówce najlepszych silników na świecie i porównywany jest przez ekspertów z takimi silnikami jak „Unreal Engine III” oraz „Dunia”.
 
Ostatnią superprodukcją stworzoną prze Techland był Call of Juarez: Więzy Krwi (ang. Bound in Blood), na świecie wydawaną przez giganta z branży elektronicznej rozrywki – Ubisoft. Średnia ocen tej produkcji w serwisie metacritics.com na wszystkie 3 platformy oscyluje wokół 80%, w serwisie bazarecenzji.pl średnia ocen na 3 platformach wynosi 85%.
 
„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży Call of Juarez. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli mamy nadzieję, że po świętach Call of Juarez przekroczy liczbę milion sztuk sprzedanych gier, na wszystkie 3 platformy” – mówi Michał Dębek, dyrektor marketingu w firmie Techland.
 
Techland oprócz działalności developerskiej wydaje również gry na polskim rynku. Na początku roku Techland wyda drugą cześć oczekiwanego przez wszystkich RPG, Drakensang 2: River of Time. Również kibice żużla mogę oczekiwać pojawienia się paru ciekawych informacji odnośnie Speedway’a.
 
„Nasze plany na przyszłość obejmują szereg działań wydawniczych jak również developerskich. W przyszłym roku mamy zamiar wydać dwa duże tytuły. Mogę zdradzić, że myślimy również  o grze samochodowej, ale więcej szczegółów będziemy mogli ujawnić dopiero w 2010 roku. Na pewno również nie odpuścimy marki Call of Juarez” – opowiada Paweł Marchewka CEO Techlandu.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 26.32 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x