Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Optymalizacja systemu Windows

Dodano dnia 25-01-2010 18:13

Kategoria: Software

Za pomocą nowej wersji TuneUp Utilities użytkownicy systemów Windows XP, Vista lub Windows 7 mogą uzyskać szybszą i bardziej stabilną pracę swoich komputerów, a nawet dostosować wygląd systemu do własnych upodobań. Nowe funkcje Tryb Turbo, Optymalizacja w czasie rzeczywistym i Automatyczna konserwacja opracowane przez TuneUp szybko rozwiązują często występujące problemy z komputerami i zapewniają pełną wydajność pracy i gier na komputerze.

TuneUp dołączył do programu wiele funkcji ułatwiających optymalizację systemu Windows i korzystanie z programu. Przejrzysty i intuicyjny moduł Start Center natychmiast informuje użytkownika o pojawieniu się problemów i ograniczeń systemu Windows oraz o wykonywanych zadaniach. Dotychczasowe siedem kategorii zastąpiono 4 nowymi obszarami:
-„Konserwacja systemu”,
-„Zwiększanie wydajności”,
-„Napraw problemy”
-„Dostosowywanie systemu Windows”
 
W najnowszej wersji TuneUp Utilities użytkownicy uzyskują szybki i bezpośredni dostęp do każdej funkcji optymalizacji.  
 
Wyższa wydajność programów i gier
Tryb Turbo i Optymalizacja TuneUp w trybie rzeczywistym gwarantują szybszą pracę programów i gier (większa liczba klatek na sekundę). Tryb Turbo za jednym kliknięciem powoduje wyłączenie licznych procesów i programów uruchomionych w tle niewymaganych do pracy lub gry. Do tych procesów i programów należą, na przykład narzędzia konserwacyjne Windows, połączenia z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak aparaty cyfrowe lub drukarki, a nawet efekty wizualne. Użytkownicy mogą skonfigurować tego typu niepotrzebne funkcje a następnie aktywować Tryb Turbo w momencie, kiedy uruchamiane programy i gry wymagają wyższej wydajności systemu. Tryb Turbo można włączyć na czas jednej sesji (dezaktywuje się wraz z zamknięciem komputera) lub na stałe (dezaktywacja manualna). Oczywiście oprogramowanie nigdy nie zaleca wyłączenia zabezpieczeń.
 
Optymalizacja w czasie rzeczywistym monitoruje procesy uruchamiane w tle i automatycznie nadaje im niższy priorytet, co zapobiega wykorzystywaniu przez nie zbyt dużych zasobów komputera. Funkcja ta eliminuje „wąskie gardła”, skraca czas reakcji i przyspiesza uruchamianie programów nawet wtedy, gdy komputer pracuje z całą mocą.

Automatyczna konserwacja bez obniżania wydajności
Dzięki funkcji TuneUp Konserwacja 1 kliknięciem, uruchamianej przez użytkownika regularnej optymalizacji systemu za pomocą funkcji „Automatyczna konserwacja” można szybko naprawić często pojawiające się problemy i spadki osiągów.
Funkcja Automatycznej konserwacji jest tak skonfigurowana, że uruchamia się tylko wtedy, kiedy komputer jest mało wykorzystywany. Bez względu na to, czy pracujesz, czy właśnie uruchomiłeś grę, praca programów nie jest ani spowalniana, ani przerywana. Funkcja Automatycznej konserwacji nie uruchamia się również podczas pracy laptopa lub notebooka na baterii, co przyczynia się do oszczędności energii i wydłużenia czasu eksploatacji baterii.  
 
Błyskawiczne informacje dzięki Miniaplikacji TuneUp Utilities
Nowy dodatek najnowszej wersji TuneUp Utilities, w postaci apletu pojawiającego się na pulpicie komputera, informuje użytkowników o stanie komputera. Z jego pomocą użytkownik uzyskuje bezpośredni dostęp do funkcji służących do naprawienia problemu lub zwiększenia wydajności komputera. Miniaplikacja jest dostępna dla systemu Windows 7 i Vista.
Nowa wersja TuneUp Utilities generuje przejrzysty i zwięzły Raport optymalizacji informujący użytkownika o zadaniach
wykonanych przez program i rozwiązanych problemach. Wyświetla on zapis wszystkich działań podjętych w minionych 7 i 30 dniach, a nawet od momentu instalacji wersji 2010 TuneUp Utilities.
 
TuneUp nie zasypuje użytkownika skomplikowanym żargonem technicznym. Do poszczególnych kroków optymalizacji
dołączono proste instrukcje a funkcjom nadano łatwe do zrozumienia nazwy. Nawet początkujący użytkownicy mogą korzystać z oprogramowania bez konsultacji z leksykonem komputerowym. Producent zaktualizował pomoc programu i udostępnił on-line podręcznik użytkownika.
 
Cena i dostępność
Nowa wersja TuneUp Utilities obsługuje system Windows XP, Vista i Windows 7 i może być uruchamiana na maszynach z 32 i 64 bitowym procesorem. Oprogramowanie można kupić on-line bezpośrednio na stronie producenta www.tuneup.pl w cenie detalicznej 166 zł (39,95 Euro). Użytkownicy poprzedniej wersji TuneUp Utilities mogą uaktualnić ją za znacznie zredukowaną kwotę. Ponadto, w specjalistycznych sklepach TuneUp Utilities 2010 można kupić w promocyjnej cenie 129 zł. Do pobrania jest także w pełni funkcjonalna, 30 - dniowa wersja testowa.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 21.13 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x