Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Będzie ESWC 2010 Polska?

Dodano dnia 30-01-2010 10:54

Kategoria: E-sport

Czy turniej Electronic Sports World Cup, który po roku nieobecności wrócił do esportowych kalendarzy w wielu krajach, wróci także do Polski? To pytanie zadają sobie wszyscy fani Sportów Elektroniczncych w naszym kraju. Dotychczas Polską edycję komputerowych Mistrzostw Świata organizował w Poznaniu PGA Team. Jak, i czy w ogóle będzie w tym roku?
 
Wczoraj na jednym z popularnych serwisów pojawiła się informacja o tym, że jeśli w tym roku odbędą się w Polsce eliminacje do światowych finałów ESWC, to najprawdopodobniej opuszczą one zachodnią stolicę polskiego esportu - Poznań. Powodem takiej decyzji miałaby być zmiana organizatora tych rozgrywek w Polsce z PGA Team na Beholder dowodzony przez Emilię Łączyńską. Za dowód, że tak się stanie podano właściciela domeny eswc.pl i jest nim właśnie pani Emilia.
 
"Z ESWC nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia i w tym roku też umów w tym temacie nie podpisywałam." - mówi dla Centrum-NFS Emilia Łączyńska
 
Nasz serwis postanowił także zainteresować się tą sprawą i skontaktowaliśmy się z jedną z osób PGA Team. Oczywiście nie udało nam się wyciągnąć szczegółowych informacji, ale na pytanie, czy organizują ESWC padła odpowiedź - "na chwilę obecną nie, aczkolwiek jest taka możliwość". Zapytaliśmy jeszcze czy to zależy od nich samych, czy władz nadrzędnych. Odpowiedź na to pytanie była krótka - "Od nas". Tak więc teraz wszystko leży w rękach organizatorów PGA, a nasz serwis będzie starał się uzyskać dla Was więcej szczegółowych informacji. Tymczasem pozostaje nam czekać. Poza tym nawet jeśli organizacją zajmie się firma Beholder nie oznacza to, że ESWC nie zawita jeszcze do Poznania.
 
Przypomnijmy, że tegoroczne finały Electronic Sports World Cup odbędą się w dniach od 30 czerwca do 4 lipca w paryskim Disneylandzie. Najlepsi z najlepszych będą rywalizować w grach: Counter-Strike 1.6 męski oraz żeński, WarCraft 3 TFT, TrackMania Nations Forever, Virtual Tennis, Need for Speed: Shift, Street Fighter 4 i FIFA 2010 o nagrody pieniężne o łącznej puli 200 tysięcy dolarów.
AUTOR
Avatar użytkownika Bartosz ″nQr″ Krajewski
Bartosz
Krajewski
"nQr"
NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 6.87 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x