Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

BVG ma już 8 lat!

Dodano dnia 01-02-2010 20:27

Kategoria: E-sport

Jak informowaliśmy parę dni temu, wczoraj organizacja Betsson Voodoo Gaming obchodziła swoje 8 urodziny! Dokładnie 31 stycznia 2002 roku, powstał klan Quake 3 Night Watchers, który w swoich szeregach posiadał trzy drużyny. Jego założycielem był oczywiście Radosław "Norad" Górniak, nie wiedzący wówczas, że będzie właścicielem jednej z najlepszych organizacji w kraju.
 
Dokładnie 8 lat i jeden dzień temu Norad założył klan Night Watchers, który w roku 2004 zmienił nazwę na Voodoo i przerodził się w multiklan, za sprawą przyjęcia do swoich szeregów nowej drużyny Enemy Territory. Dlatego też w tym samym roku do nazwy dodano człon - Multigaming Team. Rok później po udanym występie na Poznań Game Arena, organizacją zainteresowała się firma Creative, która ostatecznie została jej sponsorem głównym. Na przełomie 2005 i 2006 roku nazwa znów została zmieniona, końcówkę Multigaming Team zmieniono na Gaming. Później na przełomie 2006 i 2007 roku Creative postanowiło zrezygnować ze współpracy z "laleczkami". Organizacja do łask wielkich sponsorów powróciła już w roku 2007, wtedy wówczas sponsorem głównym organizacji została firma Betsson, stąd też dzisiaj taka, a nie inna nazwa organizacji. Tak można w skrócie opisać najważniejsze zmiany w historii BVG.
 
Obecnie BVG posiada cztery dywizje gier komputerowych i są to: FIFA, Quake Live, WarCraft 3 oraz TrackMania Nations Forever. Niedługo być może poznamy skład Counter-Strike 1.6.
 
Serwis GIEROmaniak.pl chciałby złożyć najszczersze życzenia całej organizacji Betsson Voodoo Gaming, a także pogratulować wytrwałości wszystkim jej menedżerom. 
 
"Cóż, to były bardzo ciężkie i trudne lata. Włożyliśmy w to wszyscy wiele wysiłku i nawet teraz niektórzy mówią, że po prostu nam się poszczęściło. Nie będę tu krytykował ludzi którzy mają takie zdanie, nie będę też wychwalał w żaden sposób naszej pracy. Uważam jednak, że wszyscy gracze, organizatorzy i nawet redaktorzy nauczyli się w Betsson Voodoo Gaming bardzo wiele, a przez te 96 miesięcy pochłonęliśmy wiedzę, która przyda nam się w dalszym życiu, i tym prywatnym i tym związanym z grami komputerowymi. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim którzy wspierali nasz team do tej pory. To dzięki Wam wciąż walczymy!" - tak dziś w skrócie całe 8 lat opisuje Radosław "Norad" Górniak
 
Skład nazwa Voodoo Gaming?
 
"Wbrew pozorom to nie ja jestem pomysłodawcą tej nazwy. Tą w 2004 roku wymyślili wspólnie Robert Pieńkosz i Dawid Barański którzy byli jednymi z założycieli drużyny. Zmieniliśmy wtedy nazwę ponieważ wszyscy uznali, że Night Watchers nie do końca pasuje do naszej wizji esportowego klanu."
AUTOR
Avatar użytkownika Bartosz ″nQr″ Krajewski
Bartosz
Krajewski
"nQr"
NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 23.32 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x