Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Ubisoft przestaje dodawać instrukcje do gier

Dodano dnia 19-04-2010 20:35

Kategoria: Ze świata

Pamiętacie jak kiedyś wydawało się gry na PC? Grubaśne pudełko, lakierowane, często okraszone jakimś prezentem np. koszulki. Do tego wielka instrukcja, opis przejścia gry, karta rejestracyjna, kilka ulotek reklamowych, to było coś. Dzisiaj zazwyczaj po wydaniu 200zł na grę konsolową w środku jest płytka i mała instrukcja. A Ubisoft j planuje obyć się nawet bez tego.
 
Jak ogłosiła francuska firma powodem są względy ekologiczne. W zamian za to w grze będzie położony większy nacisk na tutoriale. Już to sobie wyobrażam, jak w kolejnym Splinter Cellu będę musiał spędzić pięć minut rozglądając się aby udowodnić, że umiem obsługiwać pada. Ciekawe, że ta akcja obejmuje jedynie gry na X360, PC i PS3, nie wspomniano na razie nic o Wii, NDS i PSP.
 
Pierwszą grą mającą ukazać się bez instrukcji ma być Shaun White Skateboarding. Poza tym ogłoszono, że Ubisoft wprowadzi także biodegradalne pudełka na gry i planuje stosować bardziej ekologiczne nośniki dla swoich gier.
 
A oto i dokładna informacja prasowa Ubisoftu w tej sprawie:
 
 
"Ubisoft zdecydował się na ekologiczną akcję, w ramach której chce całkowicie wyeliminować papierowe instrukcje i zastąpić je wersją elektroniczną, dostępną na płycie z grą. Akcja ma dotyczyć wszystkich tytułów wydawanych na platformy PlayStation®3 (PS3™), Xbox 360® oraz PC. Program jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą na rynku wydawców gier. Pierwszym tytułem, który zostanie wydany z eko instrukcją będzie Shaun White Skateboarding.
 
Elektroniczne instrukcje przyniosą wiele korzyści samym graczom i środowisku.   Informacje o grze będą obszerniejsze, a dostęp do nich dużo łatwiejszy. Wewnętrzne dane Ubisoft pokazują, że na wyprodukowanie 1 tony papieru, wykorzystywanego na instrukcje do gier potrzeba 2 ton drewna z 13 drzew, co daje wskaźnik zużycia energii na poziomie 28 milionów BTU (jest to ekwiwalent zużycia energii przez 1 gospodarstwo domowe w ciągu roku ), wyprodukowania gazów cieplarnianych na poziomie ponad 6 tyś lbs CO2 i zużycia wody na poziomie 57 tyś litrów.
 
“To jest naprawdę wspaniałe, że Ubisoft podjął świadome działania ekologiczne, związane z nowymi opakowaniami gier,” komentował złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Shaun White. “Jestem pod wrażeniem, że moja nowa gra, będzie pierwszą wydaną w ramach nowej inicjatywy eko opakowań.”
 
Dodatkowo Ubisoft nawiązał współpracę z Technimark Inc., aby stworzyć najbardziej przyjazne środowisku i całkowicie nadające się do recyclingu pudełka DVD. Wszystkie gry, wydawane przez Ubisoft w Ameryce Północnej na platformę PC, będą zapakowane w pudełka “ecoTech”. Pierwszą grą, która pojawi się na półkach w tych opakowaniach będzie Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction PC, której premiera przewidziana jest na 27 kwietnia br.  Elektroniczne instrukcje w grach pojawiły się w Ameryce Północnej już w marcu tego roku.
 
“Ubisoft jest kojarzony przede wszystkim z wydawania świetnych gier, ale bycie liderem wśród przedsiębiorstw chroniących drzewa jest specjalnym przywilejem,” powiedział Laurent Detoc, prezez Ubisoft w Ameryce Północnej. “Inicjatywy przyjazne środowisku  są bardzo istotne dla społeczeństwa globalnego, a elektroniczne instrukcje do gier na platformy Xbox 360 i PS3 są najnowszym przykładem odpowiedzialności  za środowisko.”
 
Szczerze? Dla mnie to marketingowy bełkot pozwalający zaoszczędzić jeszcze kilka kolejnych centów na grze i dający możliwość robienia eko-marketnigu.
AUTOR
Avatar użytkownika Kamil ″sathorn″ Ostrowski
Kamil
Ostrowski
"sathorn"
NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 22.28 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x