Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Wspieram.to: We Wrocławiu powstaje Muzeum Gier Wideo!

Dodano dnia 27-08-2013 15:47 | Tagi: konsola, cosplay, wideo, muzeum, gier, wrocław, komputer, komiks

Kategoria: Z kraju

Fundamenty muzeum powstały we wrześniu ubiegłego roku od założenia fanpage'a na Facebooku. Damaszke chciał zebrać 20 tys. zł na kupno sprzętu wystawowego i budowę strony internetowej, która miała pełnić funkcję wirtualnego muzeum. Twórca na początku działał sam, a jego projekt popadł w zapomnienie. Reaktywacja miała miejsce w maju 2013, a Krzysztofa wspierają dodatkowe osoby.

Celem twórców Muzeum Gier Wideo jest kupno eksponatów (konsol, gier, czasopism), ich renowacja. Powstaje portal internetowy w formie encyklopedycznej, którego baza ma zawierać minimum 200 haseł. Projekt ma być promowany w Polsce, szczególnie podczas imprez związanych z grami. Są to plany na bieżący rok. W przyszłym chcą powiększyć swoje zasoby oraz zorganizować wielkie otwarcie muzeum a także kawiarnii.

Meritum działalność Muzeum Gier Wwideo to konwent GoldenFive, podczas którego będzie można pograć z innymi ludźmi choćby w planszówki czy poczytać stare komiksy. Jednym ze smaczków mają być także pokazy cosplay, a także promowanie fantastyki jako gatunku gier, filmu i literatury.

Założyciele chcą poprzez swój projekt promować Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Retro-kawiarnia umożliwi graczom wspólne spotykanie się na kawie/herbacie, możliwość czytania archiwalnych numerów czasopism, komiksów, a nawet możliwość zagrania na niektórych konsolach. Ludzie Krzysztofa Damaszke mają też ambitny plan przeprowadzania badań naukowych dotyczących psychologii gier. Popierają oni także ideę crowdfundingu, czyli to na czym bazuje np. Kickstarter. Muzeum Gier Wideo chce wspierać polskich, niezależnych twórców gier, szczególnie poprzez promocję ich produkcji.

Projekt można wspierać zarówno finansowo, jak i poprzez przekazanie sprzętu, akcesorii, czasopism o grach. Za symboliczną złotówkę otrzymamy podziękowanie mailowe. Za maksymalną kwotę 1 500 zł poza podziękowaniem, znajdziemy się na tablicy zasłużonych na stronie internetowej. Otrzymamy także dyplom potwierdzający nasze przyczynienie się do powstania MGW. Nasze imię i nazwisko będzie także widoczne na Tablicy Zasłużonych w Muzeum. Otrzymamy wejściówkę na GoldenFive 2013 (na całe, 3-dniowe wydarzenie). W napisach końcowych filmu podsumowującego GoldenFive 2013 znajdą się podziękowania dla darczyńcy. Wstęp do MGW będzie darmowy, otrzymamy także koszulki z logo MGW i GF2013. W kawiarni MGW darczyńca może liczyć na darmową kawę/herbatę, a do wykorzystania będzie voucher -20% w kawiarni. Na stronie otrzymamy swoje logo oraz baner.

Póki co projekt wspiera 16 osób, a ekipa uzbierała dopiero 1 054 zł, ustalony target finansowy to 33 300 zł. Redakcja GIEROmaniaka mocno trzyma kciuki za ten projekt i jego twórców!! Muzeum Gier Wideo na pewno w Polsce się przyda, a gdy powstanie odniesie potężny sukces finansowy i marketingowy. Powodzenia!!

Więcej szczegółów i informacji na:
LINK
AUTOR
Piotr 'Maliniak' Malinowski

Piotr "Maliniak" Malinowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 24.27 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x