Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Wargaming tworzy Centrum Pamięci dla samolotu Dornier Do 17 w Muzeum RAF w Cosford

Dodano dnia 23-09-2013 20:48 | Tagi: pc, world of warplanes, wargaming, dornier do 17, muzeum raf, cosford

Kategoria: Ze świata

Od 16 października publiczność będzie mogła zobaczyć zupełnie nową wystawę Muzeum Royal Air Forces w Cosford poświęcona legendarnemu samolotowy Dornier Do 17 - jego wydobyciu z głębin oraz historii. Centrum Pamięci zostało sfinansowane przez firmę Wargaming, twórców i wydawców gier free-to-play MMO opartych na historii.

Dotacja na poziomie 75 000 funtów brytyjskich (ponad 374 000 PLN licząc po dzisiejszym średnim kursie NBP) pozwoliła Muzeum na współpracę z firmą redLoop: the Middlesex University Design and Innovation Centre, aby stworzyć zupełnie nowe podejście do zaprezentowania Dorniera publiczności. Od momentu wydobycia przez konserwację po finalny efekt, dzięki zastosowaniu nowych technologii pozwoli przybliżyć cały proces zarówno fizycznie na terenie muzeum, jak również wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość!

Odwiedzający, korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji na smartfony i kierując telefon we wskazane miejsce, zobaczą Dorniera w rozszerzonej rzeczywistości, unoszącego się nad muzeum. Ponadto, przygotowane zostaną inne edukacyjne materiały typu wideo o z Dornierze z lat 40-tych XX wieku, filmy z wydobycia maszyny z głębin, rekonstrukcji samolotu czy możliwość zobaczenia samolotu w grze World of Warplanes.Muzeum w Cosford już związało się partnersko z organizacjami na całym świecie m.in. w Kanadzie (Canada Aviation and Space Museum), Nowej Zelandii (The Air Force Museum of New Zealand Museum) czy USA (Pima Air & Space Museum/Arizona Aerospace Foundation), aby wspólnie uczcić to wydarzenie. W tych miejscach będzie można podziwiać Dorniera za pomocą smartfonów, rzeczonej aplikacji oraz technologii rozszerzonej rzeczywistości. Kolejne muzea, przykładowo w Europie, gdzie będzie można zobaczyć Dorniera będą ogłaszane sukcesywnie.

To unikatowe podejście do prezentowania eksponatów przez muzea otworzy nowe, multimedialne i edukacyjne możliwości przekazywania treści, co powinno być atrakcyjne zarówno dla stałych bywalców muzeów, jak również dla osób zainteresowanych nowymi technologiami.

Zostanie również przygotowana specjalna strona internetowa poświęcona Dornierowi, procesowi wydobycia i konserwacji. Na jej łamach będzie można znaleźć, między innymi, historię powstania samolotu, badania naukowe poświęcone odnalezieniu i wydobyciu maszyny, archiwalne materiały Muzealne, jak również treści tworzone przez samych odwiedzających.

Victor Kislyi prezes Wargaming:Wargaming z pasją podchodzi do historii. Kiedy dowiedzieliśmy się o wysiłkach, aby odzyskać Dorniera 17 dla świata, postanowiliśmy pomóc w konserwacji i zaprezentowaniu samolotu. Centrum Pamięci dla Dornier 17 w Muzeum RAF pozwoli na nowe spojrzenie i przekazanie historii wojskowości. Odwiedzający w każdym wieku będą mogli doświadczyć jej w niespotykany dotąd sposób. Przez rozszerzoną rzeczywistość po treści multimedialne, ekspozycja opowie historię samolotu, pilotów eskadry 264, która go zestrzeliła, oraz całe piekło Bitwy o Anglię. Jesteśmy dumni, że będziemy częścią tej wyjątkowej wystawy.

Peter Dye, Dyrektor Generalny Muzeum Royal Air Force:To wspaniale, że Wargaming wspiera projekt Dornier 17 poprzez ufundowanie Centrum Pamięci. Ten innowacyjny projekt i wsparcie Wargamingu pozwoli opowiedzieć historię w sposób, jakiego jeszcze nie było. Rozszerzona rzeczywistość, aplikacje mobilne i użycie również materiałów tworzonych przez użytkowników to coś, czego jeszcze nie było i jesteśmy strasznie ciekawi efektów, jakie przyniesie to przedsięwzięcie.

Dr. Andy Bardill, dyrektor redLoop: Współpracując z Muzeum RAF udało nam się wspólnie stworzyć nową interpretację dla powierzchni wystawienniczej, łącząc fizyczną ekspozycję z wirtualną rzeczywistością. To unikatowe podejście pozwoli wejść w większą interakcję z odwiedzającymi oraz pokazać wystawę praktycznie w dowolnym miejscu na całym świecie.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


POWIĄZANIA Z GRAMI
REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 14.54 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x