Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

Power-Grid - zmień swój smartfon w narzędzie do kontroli PC i gier

Dodano dnia 24-10-2013 21:33 | Tagi: pc, ios, windows, android, roccat, power-grid

Kategoria: Software

Darmowa aplikacja Power-Grid od firmy ROCCAT weszła właśnie w fazę otwartych betatestów, i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie składa się z aplikacji na smartfon, która współpracuje z systemami iOS oraz Android, a także z programu host do zainstalowania na PC z systemem Windows.

Technologia ta zmieni smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować. Power-Grid pozwala na wprowadzenie różnorodnych ustawień od dostosowania systemu Windows, po używanie makro w popularnych grach jak StarCraft II czy League of Legends. Gracze mogą stworzyć swoje własne polecenia, ustawienia, skróty, itp., by jak najlepiej dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Na stronie aplikacji – http://power-grid.roccat.org – można znaleźć gotowe ustawienia i bazy danych. W późniejszym czasie wspomniane bazy danych będzie można w łatwy sposób importować i eksportować dzięki funkcji w oprogramowaniu Power-Grid.Power-Grid wykorzystuje WiFi by połączyć smartfon do komputera PC. Oznacza to, że polecenia z telefonu są wykonywane na PC w czasie rzeczywistym. Informacje z gier i oprogramowania są również na bieżąco wyświetlanie w telefonie, więc może on posłużyć jako drugi ekran. Aby w pełni wykorzystać potencjał Power-Grid, ROCCAT udostępnił SDK (software development kit). Dzięki niemu zarówno profesjonalni programiści, twórcy gier, jak i amatorzy będą mogli stworzyć unikalne i innowacyjne ustawienia.

Czas trwania otwartych betatestów nie został jeszcze sprecyzowany. Firma ROCCAT, dzięki wsparciu i opinii fanów będzie na bieżąco dodawać nowe funkcje i optymalizować całą aplikację.

Power-Grid nie wymaga peryferiów od ROCCAT. Jedynym warunkiem, by móc korzystać z aplikacji jest posiadanie smartfonu z iOS lub Androidem. W 2014 roku ROCCAT wypuści na rynek nowy sprzęt, który będzie w pełni wykorzystywał potencjał i możliwości Power-Grid.5 kroków, by w szybki i łatwy sposób stworzyć Twój własny zdalny kontroler PC
• Wejdź na stronę www.power-grid.roccat.org, stwórz konto i pobierz oprogramowanie. Użytkownicy, którzy posiadają już konto ROCCAT mogą pobrać oprogramowanie od razu.
• Zainstaluj program na PC.
• Przejdź do Apple lub Google store na Twoim smartfonie i pobierz aplikacje.
• Upewnij się, że PC oraz telefon są podłączone do tej samej sieci.
• Zaloguj się do programu na PC, a następnie uruchom aplikację na telefonie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie smarfona i gotowe.
AUTOR
Piotr 'Piotru' Ostrowski

Piotr "Piotru" Ostrowski

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

[Nowa gra] - Hooligan Fighters...

How To Play Video Games...

How To Play Video Games...

Społeczność wydaje grę Spo...

Sztuczna inteligencja w grze -...

Nowa recenzja gry "StarDrive"...

Wsiądź i ścigaj się z najl...

Nowa recenzja gry "Fallen Ench...

Poznaj świat dinozaurów z Wo...

Nowa waluta Microsoft w sklepi...

The Stanley Parable - Recenzja...

PlayStation®4 – THIS IS FOR...

BoxOff poszerza ofertę o gry ...

GTR Evolution nowością w ser...

Rekordowy RuneFest zgromadził...


REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 24.09 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x