Crazy Frog Racer 2
Dodano dnia 09-12-2007 18:02
Szalona żaba po raz drugi ? Na to wygląda, że tak. Młodsi fani płaza będą z pewnością zachwyceni. Przy akompaniamencie muzyki Axel’a ponownie będą mogli pościgać się swoim ulubionym kreskówkowym bohaterem.
CrazyFrog Racer 2 to sequel gry wyścigowej wydanej w 2006 r. z wykreowaną przez media szurniętą żabą, aspirującą do bycia notowaną na największych listach przebojów. Rzeczywistość jest bardziej brutalna niż mogłem sądzić. Niebieski płaz, z białym kaskiem na głowie oraz z goglami na oczach podbił świat. A irytujący wiele osób utwór „Ding, ding dong” odniósł sukces. Crazy Frog od 2003 roku zdobył rynek mediów nie tylko w Polsce, ale również i w większości krajów Europy. Fenomen niebieskiego żabojada zawdzięczamy Panu Erikowi Wenquist’owi, który stworzył antropomorficzne „denerwujące coś” (z ang. The Annoying Hing). Respekt. Animowane „coś” stało się wkrótce bohaterem krótkiego filmu, dzwonka do telefonu komórkowego, teledysku oraz nieszczęsnej gry komputerowej, którą przyszło mi zrecenzować (za jakie grzechy redaktorze naczelny:)?
Gra z pewnością sprawi przyjemność młodszym entuzjastom komputerowej rozgrywki, dla których CrazyFrog stał się po prostu bohaterem z ich dzieciństwa. Dzieci ucieszy fakt z możliwości wcielenia się w kreskówkowego bohatera, z kolei starszych graczy, przyzwyczajonych do bardziej ambitnych produkcji może to irytować.
Przejdzmy do sedna. Gra jak już wspomniałem jest adresowana do najmłodszych graczy (od 7+), dla których CrazyFrog Racer może stać się prawdziwym hitem. Albowiem może się podobać. Naprawdę. Mówię to bez cienia ironii. Gra bowiem oferuje sporą dawkę zabawy. Jest szybka, dynamiczna, pod względem graficznym prezentuje się rzeczywiście okazale.
Gra oferuje pięć trybów rozrywki: mistrzostwa, pojedynczy wyścig, pościg, wyścig na czas oraz mini gry. W przypadku pucharów rozgrywka została podzielona na cztery plansze – football cup, ice cup, city cup, beach cup. Każda z nich składa się z trzech map. Każdą musimy wygrać, by mieć dostęp do kolejnych pucharów. Plansze, na których przyjdzie nam się ścigać z innymi żabo-podobnymi przeciwnikami przypomina rollcoster’y znane z amerykańskich filmów (choćby z „Oszukać przeznaczenie 3”). Mapy zostały zaprojektowane bez większej fantazji, są do siebie bliźniaczo podobne, nie obfitują w zbyt wiele innowacyjnych konstrukcji graficznych. Jedynie od czasu do czasu przyjdzie nam wyskoczyć z zawiłego zakrętu i przelecieć dobre 100m nad kolejnym torem. Przy odrobinie szczęścia uda nam się wylądować na dwóch nogach, w przeciwnym wypadku lądujemy poza mapą i zostaniemy ponownie wystawieni na torze.
Nieudany wyskok ziomem na desce
CrazyFrog Racer oferuje nam do wyboru pokaźną liczbę bohaterów. Poczynając od tytułowej szalonej żaby do Ellie – skrzydlatej wróżki, Jack’a – astronauty na łyżworolkach, Flask’a – zakapturzonego hiphopowca na deskorolce, Michel’a – francuskiego kuchmistrza z wielkim tasakiem w ręku, po różnego rodzaju żabo-krzyżówki oraz dron-roboty. Każda z postaci posiada odmienne statystyki. Jest to: szybkość maksymalna z jaką będzie mógł się poruszać, przyspieszenie, przyczepność oraz waga.
Denerwujące „coś” na pierwszym planie – ma ktoś pistolet ? Zastrzelimy żabojada!
Na uwagę zasługują dwie mini gry – Dance Frog oraz Froggy Pinball. W przypadku pierwszej, naszym oczom ukarze się tytułowa szalona żaba, którą w rytmach piosenek z płyty Crazy Hits (2005r.) będziemy mogli zacząć tańczyć za pomocą kursorów. Wspomniany element rozgrywki jest wręcz banalny. Ot tańczymy niebieskim Frogiem w takt piosenek: Final Countdown, Hey Baby, I’m too sexy, Axel F oraz Popcorn. Dzieci mogą być zachwycone, ich rodzice z kolei niekoniecznie.
Grę polecam wszystkim dzieciom od 6 do 12 lat. Powinna dostarczyć wam dużo frajdy, wyścigi są stosunkowo miodne – ściga się naprawdę przyjemnie. Starsi gracze, mogą sobie spokojnie podarować ten tytuł, zwłaszcza Ci, którzy wpadają w furię na sam widok niebieskiego gada z goglami na kasku – po prostu szkoda nerwów
Ocena:
Ogólna: 6
Grafika: 6
Dźwięk: 7
Grywalność: 6
Plusy:
- rewelacyjnie niskie wymagania sprzętowe (procesor 800Mhz, GeForce 64MB)
- grywalność
- prosta, kreskówkowa grafika
- cena (14.99 PLN)
Minusy:
- niektóre osoby może irytować CrazyFrog
-bliźniaczo podobne mapy
Plusy
- grywalność
- prosta, kreskówkowa grafika
- cena (14.99 PLN)
Minusy