Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

ZAPOWIEDŹ
TIPSY
PUBLICYSTYKA
PORADNIK
GALERIA
FILMY
AKTUALNOŚCI
Internetowe - przeglądarka
Genosis
Genosis box
Producent:-
Wydawca:-
Dystrybutor:-
Premiera (polska):nieznana
Premiera (świat):nieznana
Gatunek:
Mam
Ukończona
Czekam
Obserwuj
Ulubione
Ocena oczekiwana
Redakcja
Czytelnicy
Ta gra nie została jeszcze oceniona przez naszą redakcję.

Ocena ogólna:

?

Zagłosuj
Zobacz szczegóły

Genosis

Dodano dnia 20-12-2009 18:32

Recenzja

Rynek multiplayerowych gier, rozgrywanych przez przeglądarkę już od dłuższego czasu jest niesamowicie przesycony, doszło nawet do takiego momentu, że kolejne fale nowych tego typu produkcji zasypują Internet każdego tygodnia. Przy obecnym stanie rzeczy nie ma chyba na całym świecie osoby, która byłaby w stanie zagrać, chociaż dłuższą chwilę w każdy, pojawiający się niezwykle szybko tytuł. Sytuacja taka sprawia, że w każdym z rzutów, wśród całej masy kiczowatych gier, znajduje się tylko kilka perełek, wartych zainteresowania. Wyszukiwanie ciekawych i odpowiednich gier stało się przez to coraz trudniejsze i bardziej wymagające. Tym razem na rynku gier internetowych pojawił się nowy, polski tytuł. Genosis.
 
 
             Genosis jest kolejną grą strategiczną rozgrywaną przez przeglądarkę, w której udział mogą wziąć gracze z całego świata. Już od początku widać, wzorowanie się twórców na nadal niedoścignionym wzorze, jakim dla każdego twórcy fantastycznych strategii turowych jest seria Heroes of Might & Magic. Pierwszym zadaniem, które czeka na nas po utworzeniu konta jest stworzenie postaci głównego bohatera, w którego przyjdzie nam się wcielić. Niestety, wybór ten jest bardzo ograniczony i uproszczony. Dostajemy kilka określonych rodzajów, więc np. stworzenie człowieka – wojownika, czy maga - elfa jest tutaj niemożliwe. To samo tyczy się wyglądu. Każda ze stworzonych kilku zaledwie klas ma już ustalony wygląd i, niestety, nie mamy na niego żadnego wpływu.
 
             Kiedy już zdecydujemy się na jakiś typ bohatera i wpiszemy jego imię, przenosimy się do ekranu naszego zamku. Przedstawiony on został w prostej dwuwymiarowej grafice, na planszy zbudowanej na heksach, przez co stał się raczej przejrzysty. U góry ekranu widzimy pewne okienka, które przenoszą nas do odpowiednich ekranów działań. Na każdym z ekranów dbamy o inne sprawy królestwa. Jako że o każdą czynność musimy zadbać sami, to naprawdę jest co robić. Musimy wznosić odpowiednie budynki, podzielone na kilka kategorii. Dla przykładu: gospodarcze – zwiększają wydobycie odpowiednich surowców, potrzebnych do stawiania nowych budowli oraz rekrutacji jednostek. Budynki militarne to zaś koszary, areny walki, czy legowiska przeróżnych potworów, używanych do obrony naszego miasta i ataku na wrogów. Rozmieszczanie budynków polega na wybraniu wolnego kwadratu w obrębie murów naszego zamku, w którym powstanie dana budowla.
 
             Poza stawianiem budynków i wydobywaniem surowców, bardzo ważną kwestią jest postać naszego bohatera. Musimy przydzielać mu jednostki, uzbrajać w artefakty, czy w jak najsilniejszą broń i pancerz. Dodatkowo, powinniśmy również dbać o regularny trening naszej postaci oraz wykonywać liczne misje dostępne w grze. Niektóre z nich pojawiają się same, inne zaś porozrzucane są po wielkiej mapie świata. Eksploracja odbywa się w taki sposób jak w serii Heroes of Might & Magic. Kiedy zobaczymy na mapie jakiś budynek, osobę, czy wroga wysyłamy tam naszego bohatera. Dojście oczywiście zajmuje od kilku, do kilkunastu minut, w zależności od odległości. Kiedy już uda nam się dojść do celu, stajemy przed zadaniem bądź potyczką, a w nagrodę, oprócz punktów doświadczenia, zostajemy obdarowani złotem, jednostkami bądź artefaktami.
 
             Oczywiście sam bohater nie obroni naszego królestwa ani nie podbije wroga. W tym celu musimy dbać o regularną rekrutację i przegląd naszych jednostek. Jeśli chcemy liczyć się na arenie międzynarodowej, musimy posiadać silną armię, zdolną rozbić wroga, oraz strzec murów naszego zamku. Jeśli czujemy się słabi bądź chcemy włączyć się do większej potyczki, niezbędnym stanie się element polityki zagranicznej, czyli zawieranie sojuszy i handlowanie z innymi, ludzkimi graczami, ponieważ bez odpowiedniej pomocy jest czasem naprawdę ciężko.
 
             Grafika przedstawiona w grze jest ładna i raczej przejrzysta, chociaż czasem zdarzają się kłopoty. Uciążliwe często staje się przewijanie ogromnej mapy całego królestwa oraz manewrowanie pomiędzy okienkami a wspomnianą uprzednio mapą. Każdej budowli, bohaterowi, wydarzeniu i jednostce towarzyszy ładnie wykonany obrazek, co urozmaica i uprzyjemnia rozgrywkę w tę strategię. Niczego więcej nie da się powiedzieć o grafice, mamy bowiem do czynienia z grą rozgrywaną przez przeglądarkę, gdzie grywalność jest najważniejsza. Oprawa wizualna wypada jednak naprawdę dobrze. Minusem gry jest również to, że po pewnym czasie staje się schematyczna i sprowadza się głównie, to powtarzania tych samych czynności, w celu stania się najsilniejszym w społeczności internetowej, ten minus dotyczy chyba jednak, każdej gry tego typu.
 
             Niestety, aby w pełni cieszyć się wszystkimi przyjemnościami płynącymi z tej produkcji, trzeba wykupić kilka pakietów. Jeśli bowiem nie zdecydujemy się na to, staniemy się graczami gorszymi niż osoby, które zdecydowały się na zakup pakietów. Moim zdaniem, płatności takie powinny dodawać graczowi jakieś bonusy i dodatkowe przedmioty, a nie w widoczny sposób czynić grę łatwiejszą. Uważam to za kwestię bardzo niesprawiedliwą i kontrowersyjną, gdyż najważniejsza nie jest wówczas nasza praca i trud włożony w grę, ale zasobność naszego portfela, niestety tego prawdziwego, a nie wirtualnego.
 

Plusy

Minusy

AUTOR
Avatar użytkownika Kamil ″Bolognese″ Kozakowski
Kamil
Kozakowski
"Bolognese"
GALERIA GRY

Brak obrazów powiązanych z tą grą.

REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 23.47 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x