Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

ZAPOWIEDŹ
TIPSY
PUBLICYSTYKA
PORADNIK
FILMY
AKTUALNOŚCI
Komputer osobisty
Hairy Tales
Hairy Tales box
Producent:-
Wydawca:-
Dystrybutor:-
Premiera (polska):nieznana
Premiera (świat):nieznana
Gatunek:Indie
Mam
Ukończona
Czekam
Obserwuj
Ulubione
Ocena oczekiwana
Redakcja
Czytelnicy
Ta gra nie została jeszcze oceniona przez naszą redakcję.

Ocena ogólna:

?

Zagłosuj
Zobacz szczegóły

Hairy Tales

Dodano dnia 13-12-2012 18:07

Recenzja

Hairy Tales to najnowsza produkcja studia Arges Systems. W grze występujemy jako tytułowi Haires. Są oni grupą stworków, których kraina została zainfekowana przez złe moce, zmieniając ich piękne terytorium w pełne potworów bagno. Przy użyciu tajemniczych, kryształowych artefaktów, bohaterowie starają się usunąć zło z tego świata i sprawić, żeby był tak samo wspaniały jak przedtem.

Jednak jest jeden problem. Haires poruszają się jak nadpobudliwe brzdące – oznacza to, że nie mamy możliwości zatrzymania ich, ani zmiany kierunku biegu, no chyba, że coś stoi im na drodze. Na szczęście, czuwa nad nimi tajemniczy dobroczyńca, zmieniający świat wokół nich tak, aby żaden z bohaterów nie spadł z krawędzi w czasie pośpiechu, jaki towarzyszy im podczas ratowania własnej krainy.Tutaj właśnie wkracza nasza postać – to my przejmujemy kontrolę nad omawianym dobroczyńcą. W ten o to sposób będziemy musieli zapewnić bezpieczeństwo naszym stworkom przez każdy z 72 dostępnych poziomów. Jak większość dobrych gier logicznych, początki są proste, jednak z każdym kolejnym etapem poziom trudności wzrasta. Naszym głównym celem w grze jest przestawianie specjalnych ośmiokątnych klocków, które musimy ustawić tak, aby stworzyły bezpieczną ścieżkę, doprowadzającą naszych kompanów do portalu znajdującego się na końcu planszy. Teoretycznie, zadanie wydaje się bardzo proste, jednak uwierzcie mi na słowo, że tak nie jest. Założenia polegają na tym, iż gracz nie ma z góry ustalonej ścieżki, tylko sam musi odgadnąć odpowiednią drogę.Po pewnym czasie, do swojej dyspozycji dostajemy strzały oraz specjalnego rodzaju ogrodzenia, które zmieniają kierunek biegu bohaterów. Jeśli chodzi o przeciwników, to naszym zadaniem jest albo unikanie ich, albo atakowanie, odbywające się za pomocą czosnku, znalezionego na wcześniejszych etapach.Gra na dalszych poziomach staje się dosyć chaotyczna, ponieważ musimy przestawiać klocki w czasie rzeczywistym, co będzie bardzo karkołomne, zwłaszcza, że nasz bohater jest ciągle w ruchu. Ten element dodaje kolejny szalony wymiar do gry, jednakże czasem staje się frustrujący, ponieważ produkcja usilnie stara się zmusić nas do nadążania za tym, co widzimy na ekranie. Mimo wszystko, to w żaden sposób nie umniejsza satysfakcji, jaką otrzymujemy po przebrnięciu bardziej wymagających poziomów i bezpiecznemu doprowadzeniu Haires do celu. Rozgrywki w Hairy Tales możemy się bardzo szybko nauczyć, jednak jej perfekcyjne opanowanie może zająć nam dużo czasu.
Dobra mechanika gry wraz z szaloną grafiką, a zarazem bardzo prostą w połączeniu z ujmującymi bohaterami sprawia, że wszystko co dzieję się na ekranie, przedstawione jest tak, jak gdyby postaci z dziecięcych bajek zostały ożywione.Haires są bardzo przekonujący w tym, jak starają się naprawić swój świat. Nie brakuje też wielu sytuacji, które wywołują uśmiech na naszej twarzy. Na każdym etapie musimy zebrać odpowiednią liczbę grzybków, a one są punktowane. To właśnie od tego zależy jaki wynik końcowy osiągniemy. Tablica punktowa bardzo przypomina tą z Angry Birds – za określoną ilość otrzymujemy gwiazdki; maksymalnie możemy zdobyć 3.

W Hairy Tales znajdziemy także bardzo ciekawy soundtrack, który jak ulał pasuje do klimatu opowiadanej historii. Tytuł zdecydowanie polecamy młodszym odbiorcom. Bajkowa grafika i bardzo ciekawie zaprojektowane poziomy spodobają się większości z nich. Jeżeli nie macie jeszcze dobrego prezentu dla swoich pociech bądź młodszego rodzeństwa, to radzimy Wam zakupić produkt Arges System.

Plusy

Minusy

AUTOR
Avatar użytkownika Jakub ″Tupi″ Wójcik
Jakub
Wójcik
"Tupi"
GALERIA GRY
REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 17.01 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x