Zaproponuj newsa Zarejestruj się Zaloguj się Zaloguj z Facebook.com Odzyskaj hasło
Profil na Facebook.com Profil na Facebook.com Profil Twitch.tv
Szukanie zaawansowane

LISTA RECENZJI

Alice: Madness Returns

Dodał: Łukasz "JoHnyW" Wolski | 12-09-2011 20:49

d czego by tu zacząć ?

Komentarze | czytaj więcej

Supreme Ruler: Cold War

Dodał: Mateusz "Polew" Polewczyk | 23-08-2011 12:29

Najnowsza strategia Battlegoat Studios przedstawia konflikt nazwany "zimną wojną". Dwa supermocarstwa jakimi były wtedy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki prowadziły ze sobą wyścig zbrojeń, trzymając się jednocześnie w atomowym uścisku. Po zakończeniu II Wojny Światowej rozwiązano koalicję antyhitlerowską i przyjazne sobie niegdyś państwa kłóciły się o sprawowanie kontroli nad Europą Środkową. Komuniści chcieli oczywiście zagarnąć całą stawkę, jednak Amerykanie nie mogli na to pozwolić. Teoretycznie konflikt ten trwał od 1946 do 1991 roku, w ciągu tych kilkudziesięciu lat miały miejsce różne liczne wydarzenia oraz mnóstwo wojen. Materiał na grę strategiczną tego typu jest więc idealny.

Komentarze | czytaj więcej

Alpha Polaris

Dodał: Mateusz "Polew" Polewczyk | 12-08-2011 15:06

Odpalając Alpha Polaris na laptopie nie przyszło mi nawet do głowy, że tytuł ten będzie sprawiał problemy na takim sprzęcie. Po kliknięciu "Ok" w zewnętrznych ustawieniach gry moim oczom ukazywała się w dalszym ciągu tapeta pulpitu wraz z ikonami. Nic więcej. Możliwa była jedynie gra w oknie, ale mnie ona nie satysfakcjonowała. Problemem okazała się obsługiwana rozdzielczość przez produkcję, wystarczy zerknąć na tylną stronę pudełka z grą, aby dowiedzieć się, iż dziecko Turmoil Games obsługuje rozdziałkę minimum 1280x800. Niestety, mój komputer przenośny takiej opcji nie ma, dlatego zmuszony byłem zagrać na komputerze stacjonarnym. Tam wszystko hulało jak trzeba.

Komentarze | czytaj więcej

Emergency 2012

Dodał: Piotr "Maliniak" Malinowski | 05-08-2011 12:37

Jeżeli sądzisz, że utrata przytomności, zawał serca, biegunka, udar słoneczny to poważne przypadki, to jesteś w błędzie. Wyobraź sobie wielkie katastrofy, pożary, zawalenia budynków, szalejącego śmiercionośnego wirusa, wyobraź sobie takie kataklizmy na skalę metropolii - to są poważne przypadki. I tobie przyjdzie z nimi zawalczyć. Dostaniesz okazję pokierowania oddziałami służb medycznych, straży pożarnej, policji i oddziałów technicznych. Cieszysz się? Ja bym na twoim miejscu jednak zabrał się do roboty.

Komentarze | czytaj więcej

Dungeons

Dodał: Piotr "Piotru" Ostrowski | 03-08-2011 11:59

"Dungeons" to klon świetnej gry "Dungeon Keeper" w odnowionej odsłonie. Wykonaniem owej nieoficjalnej kontynuacji podjęło się studio Kalypso, które niejako swoją nazwą nawiązuje do głównej fabuły. Dzięki "Dungeons" wreszcie odnalazłem swoje powołanie i wiem, że nie ma nic przyjemniejszego niż fizyczne znęcanie się nad bohaterami szukającymi przygód i "wykopywanie" sobie nowych korytarzy i pokoi. Do całego pakietu dochodzi również obrona Serca Lochu. Pozostała część gry podobna jest do Simsów. Możemy w niej przeobrażać swe podziemia w przyjemne dla oka twierdze pełne złota i nagród. Czy "Lochy" okażą się sukcesem takim samym jak jej wzór?

Komentarze | czytaj więcej

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2

Dodał: Mateusz "Polew" Polewczyk | 01-08-2011 20:35

Uniwersum Harry'ego Pottera doczekało się już 10 gier z przygodami młodego czarodzieja. Najnowsza produkcja oparta jest na filmie oraz książce i jest kontynuacją części pierwszej Insygni Śmierci. Gra skupia się na przede wszystkim na akcji przez co przypomina strzelaninę z widokiem trzecioosobowym. Film i gra o identycznym podtytule ukazały się tego samego dnia - 15 lipca. Seans filmowy starcza na prawie tyle samo co gra komputerowa, ale kosztuje kilkakrotnie mniej i z pewnością jest lepiej wykonany. Nie warto marnować tak dużych pieniędzy na to samo, tylko w innej formie.

Komentarze | czytaj więcej

Castle Crashers

Dodał: Michał "Rodzyna" Wiatr | 31-07-2011 23:54

Czy można jeszcze bawić się grami pozbawionymi ogromnych źródeł finansowania, z team'em developerskim składającym się z kilku osób i bez profesjonalnego zaplecza wydawniczego? Studio The Behemoth kolejny raz pokazuje, że zna receptę na sukces w branży gier wideo, do perfekcji wykorzystując przy tym internetową dystrybucję.

Komentarze | czytaj więcej

The First Templar

Dodał: Piotr "Maliniak" Malinowski | 28-07-2011 15:51

Średniowiecze, Templariusze, Asasyni, krucjaty, Akka, Jerozolima... Gdzieś to już przecież było! Dokładnie tak, w sadze "Assassin's Creed". Szczególnie w pierwszej części. Chłopaki z Haemimont Games postanowili więc pokazać to wszystko od d...(drugiej) strony racząc nas grą o jednoznacznie brzmiącym tytule: "The First Templar".

Komentarze | czytaj więcej

Red Faction: Armageddon

Dodał: Piotr "Piotru" Ostrowski | 24-07-2011 23:10

"Red Faction" lub "Czerwony Odłam" to potoczna nazwa kolonii zamieszkującej planetę Mars. Gdy przyjrzymy się bliżej etymologii tego tytułu, odkryjemy znaczne powiązania z nazwiskami - Parker, Eos, Capek(!) i Mason, które przewijają się w historii owej planety X razy. Masoni są wyjątkiem, gdyż są oni głównymi bohaterami zarówno w "Red Faction: Guerilla" jak i "Red Faction: Armageddon".

Komentarze | czytaj więcej

Lost Horizon

Dodał: Kamil "Bolognese" Kozakowski | 19-07-2011 14:58

Ewolucja jest czynnikiem, który - jak od pewnego czasu już wiadomo, nie dotyczy tylko zjawisk biologiczno-przyrodniczych, ale również i rynku elektronicznej rozrywki. Gatunkiem, który został dotknięty ową przemianą są bez wątpienia przygodówki. Jednak ewolucja tego rodzaju gier stała się dla wielu ich zapalonych fanów największym przekleństwem. Obecnie ze świecą trzeba szukać klasycznego przedstawiciela tzw. "adventure games", typowej gry przygodowej point&click, z rysowanymi, dwuwymiarowymi tłami i masą łamigłówek. Obecnie coraz częściej gatunek ten hybryduje, przez co nawet zacierają się granice pomiędzy nim, a grami zręcznościowymi i interaktywnymi filmami. Wielu graczy, w tym również i ja, z utęsknieniem wspomina stare "Broken Swordy" i inne tytuły tego typu. Na myśl przychodzi tutaj mit dobrego dzikiego, idealnego człowieka przeszłości, tak poszukiwanego i wspominanego przez XVIII-wiecznych myślicieli. W tym przypadku owym "dzikim" stają się typowe przygodówki - point&click. Okazuje się jednak, że nie wszyscy twórcy gier zapominają o fanach tego typu intelektualnej rozrywki, ponieważ na sklepowe półki trafił właśnie "Lost Horizon".

Komentarze | czytaj więcej

<< poprzednie 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 następne >>
REKLAMA

Created by Notimeo logo
Copyright © GIEROmaniak 2005-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona załadowała się w 4.56 ms.

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania z naszej polityki prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

x